0%

Kadir Elifbaş

Türkiye // İstanbul


SHARE

Biography


kadir

Kadir Elifbaş, 06 Haziran 1979 yılında İstanbul’da doğdu.

Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ve hevesi doğrultusunda ilkokul çağından orta okul sonuna kadar birçok müzik organizasyonu ve oluşumlar içerisinde yer aldı. Okulda müzik hocası tarafından müziğe olan ilgisi, kendine öğretileni çabuk kavrayışı ve özellikle sesinin güzelliği ile dikkat çekti ve aralarında yapmış oldukları amatör bir kasetle sanat hayatına amatör de olsa ilk adımı atmış oldu.

Ancak rahmetli babasının müzikle ilgili projelerde yer almasına izin vermediğinden dolayı uzun bir süre müziğe ara vermek zorunda kaldı.Ta ki askerden gelene kadar. Vatani görevini yaptıktan sonra babasının tekrar gönül rızalığını alarak müziğe ve müzikle ilgili her çalışmaya kaldığı yerden devam etti. İlerleyen zaman içerisinde ses eğitimi alarak, profesyonel anlamda solistlik yapmaya başladı. Değişik radyo ve TV kanallarında program yaparak sanat hayatına anlam katmaya çalıştı.

Birçok albümde back vokal olarak görev aldı. BİLİRİM isimli ilk albümünü dinleyicileri ile buluşturmak için 2014’ün yaz aylarında beste ve repertuvar çalışmalarını tamamlayıp stüdyoya girdi. Ve 8 eserden oluşan solo albümünde birçok ünlü müzisyen kişilerle buna imza attı.

Albümde, sözü ve müziği kendisine ait “Sol Yanım” dışında “Perdeler” ve “Vuslat Nağmesi” eserlerinin de müziklerini kendisi oluşturmuştur. Albümde yer alan diğer eserlerin söz ve müzikleri, uzun yıllar bir arada çalıştıkları ve aynı zamanda kardeşi olan yazar Mustafa ONUR imzası taşımaktadır.

Kadir Elifbaş, duygulardan, saf aşkı bulmayı, hayatın aşka ve insana ait yüzlerini, şarkılara dönüştürmeyi ve bu şarkıları kalplerimize kazımayı başarmış bir insan…

Sanatçı halen değişik ve özel çalışmalara Rabbinin izni ile imza atmak için var gücü ile çalışmaktadır.

Kadir ELİFBAŞ

Music


Booking


Agency Nü Müzik

Phone +90 216 425 56 56 - 57

Email info@numuzik.com.tr

Play Cover Track Title
Track Authors