0%

Yankı

Türkiye // İstanbul


SHARE

Biography


yanki

23 Nisan 1978 İstanbul doğumlu sanatçımız Yankı Yılmaz; 13 Yaşında kapıldığı müzik tutkusuna, piyano, gitar ve perküsyon çalmayı öğrenip devam etse de, yıllar içerisinde asıl işi kendi bestelerini üretip, şarkı söylemek olmuştur.
Kimilerinin aksine müzisyen bir aileden gelmeyen Yankı Yılmaz, kişisel becerilerini, zamanla bu işin üstadları ile araştırmalarını ve özenli çalışmalarını pekiştirerek, profesyonel bir biçimde, istanbul’un çeşitli mekanlarında sevenleriyle buluşmaktadır… Sahnede Türkçe Pop Müziği Repertuarı”nın büyük bir kısmını oluştursa da, Türkçe Müziğin çeşitli formlarında da yorumlar yapmakta ve yıllardır sahne çalışmalarına devam etmektedir.
Yankı Yılmaz yorumculuğun yanı sıra, sadece enstrüman çalmakla yetinmeyerek yıllar içerisinde 70’in üzerinde şarkıya imza atmış ve yeni şarkılar üretmeye devam etmektedir. Söz ve müzikleri kendisine ait 2009 ‘ da sizlerle buluşmuş olan on şarkıdan oluşan Portakal, Keder,Haram olsun, Nasihat, Yağmur Gözlüm ve Aşk Uğruna gibi şarkılarının yer aldığı ilk albümünden, 5 yıl aradan sonra, yine söz ve müzikleri kendisine ait 5 şarkıdan oluşan, romantik şarkıların yanı sıra, Türkçe Pop Müziğin ritmik şarkıları arasında, gerek sözler, gerekse sound açısından oldukça iddalı bir şekilde yer almaya hazırdır.
”İnşallah” adını taşıyan 2015 Yankı Yılmaz imzalı bu ikinci albüm,Niran Ünsal ve İbrahim Gugu” nun yapımcılığını üstlendiği, Nü müzik etiketiyle siz değerli müzik sevenleriyle buluşmuştur.
Sanatçımız diğer albümünden bir parça daha farklı olarak, tüm şarkılarının söz ve müzikleri kendisine ait olmakla beraber, düzenleme, kayıt, mix ve mastering çalışmalarını da ”Duyan Record” adını verdiği stüdyosunda tüm detaycılığı ile titizliğinden ödün vermeden kendisi yapmış ve sizlere sunmuştur.
Sanatçı olmak adına büyük özveriyle çalışan Yankı Yılmaz, daha öğreneceği çok şey olduğunun farkındalığı, sürekli kendini geliştirmenin bilinciyle, sevecen tavırları, güler yüzü ve yılların vermiş olduğu sahne tecrübesi ile kendinden emin ve bilinçli adımlarla yoluna devam etmektedir.
Yankı Yılmaz ayrıca kendinden emin bir şekilde,Klip yönetmen koltuğu”na oturmuş.Ve Üfle Üfle adlı şarkısına ilk klibini kendi çekmiştir.
Görsellik üzerine kurulu klibin,kurgu,dekor,montaj ve renklendirmesinide bizzat kendi üstlendi. Yankı Yılmaz” klibinde 22 yaşındaki Slovakya” lı güzel manken Julia eşlik etmiştir.
Yönetmenliğini Yankı Yılmaz, görüntü yönetmenliğini ise Sait Ali Erişek”in üstlendiği Üfle Üfle Klibi tüm müzik kanallarında sizlerle.
Her biri ayrı bir uzmanlık alanı olan ve kesinlikle tecrübe ve birikim isteyen, müzik adına bir çok detayın bulunduğu son prodüksiyonu ”İnşallah” adlı albümünde, Yankı Yılmaz’a başarılar dileriz.

Music


Booking


Agency Nü Müzik

Phone +90 216 425 56 56 - 57

Email info@numuzik.com.tr

Play Cover Track Title
Track Authors